باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست.(کوروش کبیر)
خانه » سرگرمی » بیوگرافی » گفتگوی خواندنی مجید مظفری و دخترش نوروز

گفتگوی خواندنی مجید مظفری و دخترش نوروز

%d9%85%d8%b8%d9%81%d8%b1%db%8c-450x300

به تازگی مجید مظفری به همراه دخترش گفتگویی در نوروز انجام داده اند که ما در این قسمت از سایت جوان فا متن این گفتگو را برای شما عزیزان قرار میدهیم.با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

 

 

بهترین عیدی مجید مظفری

مظفری در خصوص بهترین عیدی که تا به حال گرفته عنوان کرد: از آنجایی که بچه شر و شیطونی بودم یک سال عید بلبرینگ عیدی گرفتم که با آن روروئک ساختم که به نظرم بهترین عیدی بوده که تا به حال گرفته‌ام.

مجید:بهترین هدیه، گرفتن یک سناریو خوب از دست کارگردان‌های خوب کشورمان است.

اتفاقات سال

مجید: سال خیلی خوبی بود، خصوصا که پس از سالها کار سینمایی خود را دوباره شروع کردم و با فیلم «کفش‌هایم کو؟» اثری از پوراحمد به سینما بازگشتم.

وی در این راستا افزود: سینمای ما دچار مسائلی شده بود که دور از ذهن و سینمای سالهای ۶۰ بود و همین امر باعث دوری بنده بود که پس از ۱۳ سال برگشتم.

نیکی: سال ۹۴ سال خوبی برایم بود؛ زیرا که اولین فیلم سینمایی خود را بازی کردم که در جشنواره فیلم فجر امسال راه یافت. همچنین از طرفی دیگر پدرم (مجید مظفری)، بعد از ۱۳ سال به سینما بازگشت و کار ایشان را روی پرده سینما در جشنواره دیدم.

وی افزود: زندگی خوبی و بدی‌های متعددی دارد و من همیشه سعی می‌کنم، بدی‌هارا دور بریزم و فراموش کنم.

عید نوروز در دوران کودکی

مجید: وی درباره عید نوروز در دوران کودکی خود اظهار داشت: آن موقع دغدغه‌ها خیلی کمتر بود و مسئله اقتصادی به انسان‌ها فشار نمی‌آورد. یا به نوعی بهتر است بگویم زمان آزادتر بود و راحت‌تر می‌توانستیم به رستورانی برویم و چلوکبابی بخوریم و یا به قهوه خانه‌ای رفته و دیزی بخوریم البته شور و حال نوروز هنوز هم وجود دارد؛ اما خب زمان مدرسه ۱۳ روز عید را کامل تعطیل بودیم و لباس نو خریدن رنگ و بوی دیگری داشت.

بازیگر فیلم «کفش‌هایم کو؟» در رابطه با جریمه‌های نوروزی ازسوی خانواده گفت: همیشه دقیقه‌های آخر تکالیفم را می‌نوشتم و اگر نمی‌نوشتیم ما را به نبردن مهمانی جریمه می‌کردند.

نیکی: دوران کودکی دورانی است که نگرش آدم به زندگی و مسائلی که خوشحالش می‌کند متفاوت بوده، حتی همان خریدن لباس نویی که پدرو مادرها برایمان می‌خریدند با خوشحالی زیادی همراه بود اما با این اوصاف از لحظه‌ای که به یاد دارم تا الان سعی کرده‌ام از چیز‌هایی که داشته‌ام خوشحال باشم و خدا را شکر کنم.

وی در رابطه با عیدی گرفتن و حال و هوای آن اظهار داشت: با توجه به حال و هوایی که درخصوص عید نوروز همه خانواده‌های ایرانی دارند، ما هم از آنها جدا نیستیم. درباره عیدی گرفتن و عیدی دادن هم برایمان مسئله مالی و ارزش آن از بعد مالی مطرح نبوده و همیشه آن دورهم بودن کنار دوستان و اقوام خوشایند بوده. حتی ممکن است یک شاخه گل به یکدیگر به عنوان عیدی داده باشیم.

نیکی مظفری با اشاره به اینکه به نزدیک‌ترین شخصی که عیدی داده‌ام، پدرم بوده اظهار داشت: همیشه موقع سال تحویل هر ساعتی که بوده بیدار بودم و از خدا بهترین‌ها را چه برای خود و چه برای خانواده‌ام خواسته‌ام و به نزدیک‌ترین شخصی هم که عیدی داده‌ام پدرم بوده که همیشه در کنار هم بوده‌ایم.

چیدن سفره هفت

مجید: در مورد خانه تکانی به دخترم «نیکی» کمک می‌کنم اما چیدن سفره هفت سین را به او محول می‌کنم؛ زیرا که از نظر سلیقه با سلیقه‌تر از من است.

نیکی: قطعا نمی‌توانیم هیچ یک از اجزای هفت سین را حذف کنیم؛ زیرا که هر کدام نمادی از چیزی است و همیشه سعی کرده‌ام تا هر سال بهتر از سال قبل باشد اما بزرگترین دغدغه‌ام بابت ماهی‌هاست که بگیرم یا نه؛ چون مردن آنها ناراحتم می‌کند اما باز در سفره‌ام تنگ ماهی را می‌گذارم تا هفت سین خود را کامل کنم.

وی در مورد موضوعی که سر سفره هفت سین ناراحتش می‌کند اظهار داشت: اولین موضوعی که توی ذهنم می‌آید و ناراحتم می‌کند نبود مادرم است؛ اما همیشه سعی می‌کنم که به نداشته‌هایم فکر نکنم و با داشته‌هایم زندگی کنم و خدا را همیشه شاکر بوده‌ام.

فعالیت در عرصه هنری

مجید: بنا به دلایلی سال جدید بیشتر در سینما حضور خواهم یافت و تا نیمه سال اول دو کار سینمایی را روی پرده سینما مخاطبان خواهند دید.

نیکی:همچنان به روند کاری خود ادامه خواهم داد و سعی می‌کنم یک جا ننشینم و بگویم به آنچه خواستم رسیده‌ام و دیگر تلاشی نکنم، بلکه همچنان به فعالیت‌های خود مثل کتاب خواندن، فیلم دیدن، کلاس‌های فن بیان ادامه خواهم داد.

 

تعطیلات نوروزی

مجید: از آنجایی که بچه تهران هستم و ایام عید شهر خلوت و هوایش پاک می‌شود، ترجیح می‌دهم تا به مسافرت نروم و یا از هفته دوم از شهر خارج بشوم و برای مدت کوتاهی در سفر باشم.

نیکی: بستگی به شرایط، خواندن کتاب را کنار نخواهم گذاشت و در حال حاضر هم هیچ برنامه‌ای برای سفر ندارم. در کل تعطیلات نوروزی را برای خود سخت نمی‌گیرم. حتی ممکن است صبح‌ها تا دیر وقت هم بخوابم.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز