آیا او (خدا) برای بنده اش کافی نیست؟ (قران کریم)
خانه » صوتی و تصویری » علی قربان زاده در فیلم نهنگ عنبر در نقش یک روحانی

علی قربان زاده در فیلم نهنگ عنبر در نقش یک روحانی

علی قربان زاده در فیلم نهنگ عنبر در نقش یک روحانی

ایفای نقش یک روحانی توسط علی قربانزاده در فیلم نهنگ عنبر

علی قربانزاده در فیلم نهنگ عنبر روحانی شد!

گریم جالب علی قربان زاده در فیلم نهنگ عنبر

علی قربانزاده  در نقش یک روحانی در فیلم نهنگ عنبر بازی میکند .

یک دهه قبل تر نه حضور روحانیون در آثار سینمایی و تلویزیونی چشمگیر بود و نه بازیگران زیادی را داشتیم که بتوانند کاراکتر یک روحانی را بدون کلیشه های رایج تصویرسازی کنند.

در سال های اخیر اما به واسطه حضور فعالتر روحانیون در جشنواره ها و همایشهای سینمایی و حتی عرصه تولید سینما، تعامل بهتری میان آنها و اهالی سینما و تلویزیون فراهم شده است.

نتیجه این تعامل آن است که هم بلحاظ کاراکتر این طیف اجتماع ایران جایگاه پررنگ تری در محصولات تصویری پیدا کرده اند و هم بازیگران مختلف سینمای ایران سعی می کنند با ایفای کاراکتر روحانی جلوه هایی تازه از توانایی هنری خویش را نشان دهند.

در تازه ترین مورد علی قربان زاده بازیگری که در اواخر دهه هفتاد یکی از چهره های سینمای جوان پسند بود در “نهنگ عنبر” نقش یک روحانی را ایفا کرده است.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-21 14:49:25Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

قربان زاده که در سالهای اخیر در سینما کم کارتر شده و فقط در آثاری که رفیق قدیمی اش سامان مقدم کارگردانی می کند ایفای نقش دارد با گریمی متفاوت که در نگاه اول اصلا تصویر او را بخاطر نمی آورد نقش یک روحانی را بازی کرده است.

این روحانی در مقطعی از فیلم در برابر “ارژنگ صنوبر” کاراکتر اصلی قرار گرفته و البته در فضایی مابین شوخی و جدی نقشی اثرگذار در زندگی این کاراکتر بازی می کند.

قربان زاده پیش از “نهنگ عنبر” در مجموعه های “قلب یخی”، “شمس العماره” و البته فیلم “یه عاشقانه ساده” ایفای نقش کرده بود.

منبع: فرهنگ

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه


استفاده از مطالب تنها با ذکر منبع امکانپذیر است. این سایت ثبت شده در ستاد ساماندهی وزارت ارشاد اسلامی میباشد و تمام فعالیت های این سایت طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد. - طراحی شده توسط پارس تمز